سس مایونز

سس مایونز

سس مایونز یک سس غلیظ و سفید رنگ است که به صورت سرد همراه با غذا سرو می‌شود. این سس تشکیل شده از روغن نباتی و زرده تخم مرغ است و چاشنی آن سرکه، آبلیمو و ادویه می‌ باشد. سس‌ مایونز را می توان به همراه انواع مختلف ساندویچ، برخی غذاها مانند الویه و پاستا و … مصرف کرد.

تنوع در انواع سس‌

سس ها طعم‌های متفاوتی دارند و از این جهت مواد اولیه آن ها با هم فرق دارد. برخی سس‌ها مانند سس کچاپ از گوجه فرنگی تهیه شده اند. برخی دیگر نیز از ترکیب سبزیجات با مواد افزودنی درست می شوند. سس ها ممکن است تند، شیرین و یا ترش باشند. در ادامه مطلب به شرح سس مایونز می پردازیم.

مایونز از پرطرفدارترین انواع سس

درمیان سس‌های مختلف، سس مایونز بیشترین مصرف را دارد. انواع مختلف این سس‌ در سایزهای متفاوت در فروشگاه ها به فروش می رسند. سس مایونز یکی از دلپذیرترین سس‌ها است که با خیلی از غذاها به خوبی همراه می‌شود و می توان همراه غذا آن را سرو کرد. از بهترین کاربرد آن می شود به الویه و پاستا اشاره کرد.
الویه شوخ با استفاده از مواد اولیه با کیفیت طعم بسیار دلچسبی از الویه را می آفریند. شما عزیزان می توانید برای چشیدن طعم های بی نظیری از غذاها به رستوران شوخ تشریف بیاورید.
نکته ی قابل ذکر این است که افراد با اضافه وزن سعی داشته باشند سس مایونز را به اندازه مصرف نمایند زیرا که کالری نسبتا بالایی دارد. البته در حال حاضر سس های مایونزی تولید می شوند که با افزودن درصد قابل توجهی ماست از چربی و کالری زیاد آن می کاهند.

فواید سس مایونز

شاید باور نکنید، ولی اخیرا محققان دریافته اند که سس مایونز فواید خوبی نیز دارد. به عقیده برخی محققان، مصرف مایونز مانع از بروز سکته می شود و آن هم به دلیل وجود ویتامین E در آن است و مصرف مایونز نقش زیادی در کاهش مرگ ناشی از سکته دارد. اما همچنان از مصرف بی رویه و بیش از حد آن بپرهیزید. یک تغذیه شناس معتقد است مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری از این سس برای افراد بی‌ضرر است.

Share this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *