انواع سس

انواع سس

برای مزه دار‌ کردن غذاهای مختلف بسته به سلیقه افراد، از چاشنی‌های متنوعی می شود استفاده کرد.
نمک، فلفل و انواع ادویه مانند زردچوبه و آویشن از جمله این چاشنی‌ها به حساب می‌آیند که می توان گفت برای طبخ هر غذا چند نوع از آن ها را باید استفاده کرد و آشپزی وجود ندارد که از این چاشنی ها در پخت غذای خود استفاده نکند. اما افزودنی های دیگری هم وجود دارند که در غذاها استفاده می‌شوند و علاقمندان بسیاری نیز دارند. انواع سس‌ها از جمله این افزودنی ها هستند. طبخ و سرو برخی غذاها بدون سس ها امکان پذیر نیست مانند الویه بدون سس مایونز یا پیتزا بدون سس گوجه فرنگی.

سس چیست؟

سس مایعی معمولا غلیظ است که برای مزه دار کردن و دادن طعمی جدید به انواع غذاها یا حتی برای دیزاین غذا استفاده می شوند. لغت سس در اصل یک لغت فرانسوی است که ریشه لاتین دارد و برای افزودن طعم غذا علی الخصوص گوشت‌ و سبزیجات آب پز و سالادها به آن ها اضافه می شود.

تنوع در انواع سس‌

معمولا سس‌ها با توجه به غذایی که قرار است به آن افزوده شوند طعم‌های مختلفی دارند و از این بابت مواد اولیه آن ها متفاوت است. در برخی سس‌ها ماده اولیه ی اصلی آن ها گوجه فرنگی است. برخی دیگر با سبزیجات و انواع چاشنی ها تهیه می شوند. برخی نیز مانند سس مایونز از تخم مرغ و روغن تهیه می شوند. سس مایونز را می توان برای تهیه ی سالاد الویه ، سالاد پاستا و افزودن طعم به انواع ساندویچ ها استفاده کرد. طعم سس ها با هم متفاوت است و ممکن است تند، شیرین و ترش باشند. حتی بعضی سس ها طعم های بسیار متفاوت تری نیز دارند. مواد اولیه ی بعضی سس ها را نیز میوه ی پخته شده تشکیل می دهد به طور مثال سس سیب که البته کاربرد آن در شیرینی پزی و انواع دسر می باشد.

Share this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *