غذاهای مناسب در مهمانی های خودمانی

مهمانی های خودمانی

غذاهای مناسب در مهمانی های خودمانی

از دیرباز مهمانی دادن و شرکت در مهمانی ها و مجالس از سنت های ایرانیان بوده است. با توجه به گذر زمان، بسیاری از آداب و رسوم دستخوش تغییرات بوده اند که مهمانی گرفتن و نحوه ی برگزاری مهمانی ها نیز از این قاعده مستثنا نیست.

در گذشته درایران برای مهانی ها از یک نوع غذای اصلی که شامل انواع خورش ها، پلو، مرغ، فسنجان و… بود، استفاده می شد و در کنار آن برخی مخلفات از قبیل ماست، دوغ، سبزی و… گذاشته می شد.

حال این که شما بخواهید مهمانی خود را به همان سبک سنتی برگزار کنید یا کمی به سمت مهمانی های مدرن تر بروید به سلیقه ی شخصی شما و مهمانانتان بستگی دارد.

برای مهمانی های خودمانی می شود برخی رسوم را کنار گذاشت و بیشتر به ایجاد محیطی شاد و مفرح برای خود و مهمانان توجه کرد.

برگزاری مهمانی به روش های مدرن تر

اگر سلیقه ی شخصی شما این است که مهمانی ها را کمی متفاوت تر با گذشته برگزار کنید، می توانید ازانتخاب منوی غذایی خود شروع کنید. به طور مثال می توانید به جای در نظر گرفتن یک غذای اصلی، چندین غذای متفاوت که البته با صرف وقت کمتری تهیه می شوند را جایگزین کنید.

به طور مثال می توانید یک الویه خوشمزه، یک نوع پیراشکی گوشت و یک سوپ جو داغ را در منوی غذایی خود بچینید. این ترکیب بسیار عالی است چرا که در کنار هم قرار گرفتن غذاهای سرد و گرم از قبیل الویه ، پاستا، سوپ، پیراشکی و غیره به مهمانان شما این امکان را می دهند که طبق سلیقه ی خود غذای مورد دلخواه را انتخاب و میل نمایند.

شما می توانید انواع غذاهای مناسب برای مهمانی ها و دورهمی های خود را از رستوران شوخ تهیه فرمایید و نوش جان کنید و نه تنها از طعم دلپذیر آن ها لذت ببرید بلکه انرژی خود را برای در کنار مهمانان خود بودن و لذت بردن از مهمانی بگذارید و تهیه و ارسال غذا را به عهده ی ما بگذارید.

Share this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *