انواع سالاد

انواع سالاد

درست کردن غذا برای ناهار و شام کار بسیار راحتی است اما فکر کردن به آن و انتخاب نوع غذا هم به اندازه ی خود سخت است. سالادها بهترین و راحت ترین غذاهای ایرانی و خارجی هستند، هرچند که غذاهای خارجی بیشتر به شکل سالاد هستند. سالادها انواع مختلفی دارند که چند مورد آن را بیان می کنیم و بهترین آن ها سالاد الویه است.

1- سالاد ماکارونی

این غذای راحت و سریع از مواد زیر تشکیل شده است و روش پخت آن به شرح زیر می باشد: ۱/۲ فنجان مایونز، ۳ قاشق غذاخوری خامه‌ ی ترش، خردل خشک، شکر، سرکه سیب، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. ترکیب حاصل را به ماکارونی از قبل پخته شده، کرفس خرد شده و پیاز قرمز و جعفری اضافه نمایید.

2- سالاد الویه

برای درست کردن سالاد الویه به سیب زمینی، تخم مرغ، خیارشور، ذرت، مرغ یا گوشت سفید، ادویه، نخود فرنگی، هویج، سس نیاز است. ابتدا سیب زمینی را پخته و تمام موادی که بیان شد را مرحله مرحله به الویه اضافه می کنید. الویه از جمله غذاهای خود ساخته است که شما هر مواد دیگری که بخواهید به آن اضافه می کنید.

3- سالاد سزار

سیر خردشده و ماهی آنچوی، آب لیمو، سس وسترشر، نمک، فلفل و یک زرده تخم‌ مرغ را با هم در دستگاه مخلوط نمایید. سپس در حالی که میکسر هنوز روشن است، به آرامی ۱/۴ فنجان روغن زیتون اضافه کنید. حالا کاهو را اضافه کرده و در نهایت روی سالاد پارمسان و کروتن بریزید.

4- سالاد گوجه فرنگی و نعنا

گوجه ‌فرنگی هرلوم خرد کرده را با نمک، فلفل و شالت خرد شده مخلوط نمایید ۵ دقیقه کنار بگذارید و سپس روی آن نعنای تازه بپاشید برای چاشنی این نوع از انواع سالاد از روغن زیتون و سرکه سفید استفاده می شود. این سالاد را حتما امتحان کنید.

Share this post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *